Αιολικός: Με ισοπαλία απέναντι στον Γιούχτα πήρε τον πολύτιμο βαθμό για τα μπαράζ ανόδου

Με  πέναλτι  στον έξτρα  χρόνο  που  καταλόγισε  ο   διαιτητής  Αλαφογιάννης  σε  χέρι  του Κοντογιάννη μετά  απο χαμηλή   σέντρα  του Ποτουρίδη  ο  Βαγγέλης  Μακρής  αποδείχθηκε  εύστοχος  ισοφαρίζοντας  τον Γιούχτα  σε  2-2   δίνοντας  το Σάββατο    στην ομάδα  του  τον πολύτιμο  βαθμό στα  μπαράζ  ανόδου  στην SL2
.Ο  Αιολικός  μπήκε  καλύτερα  στο  παιχνίδι  ανοιγοντας  το  σκορ στο  8΄ με  πέναλτι που κτύπησε ο Πλατέλλας  το  οποίο  κέρδισε  ο  Ντινιωτάκης  σε  ανατροπή  του  από  τον Τζανή. Η ομάδα  της  Κρητης  ισοφάρισε  στο  26΄ με  κοντινό  πλασέ  του  Ροβύθη μετά  από  πάσα  του  Βρεττού.
Στην  επανάληψη  ο Γιούχτας  πήρε  το  προβάδισμα  στο  49΄μετά  από  εκτέλεση κόρνερ  και  σέντρα  στην περιοχή  ο  Αζίζι  απο  κοντά πέτυχε  το  1-2. Στην  συνέχεια  ο  φιλοξενούμενος    προσπάθησε να  διαχειριστεί το  υπέρ  του  σκορ  ο  Αιολικός πίεσε στα  μηκη και πλάτη  του  γηπέδου   έχοντας  καλές  στιγμές με  Μακρή Πλατέλλα και λυτρωθηκε με το  γκολ πέναλτι του Μακρή  στις  καθυστερήσεις.
Ισόπαλο με  1-1   τελείωσε  και  το  παιχνίδι  του Τηλυκράτη με  τον Καμπανιακό  .