Αιολικός – Λάρισα έμειναν στο ”Χ” στη Μυτιλήνη

Ο  Αιολικός  αναδείχθηκε  το  απόγευμα  ισόπαλος  1-1  με  την Λάρισα  για  την  4η  αγωνιστική  στο  πρωτάθλημα  της  SL2.
Οι  νησιώτες  αν και  βρέθηκαν πίσω  στο  σκορ  από  το  πρώτο  μέρος όταν οι  φιλοξενούμενοι  ομάδα  άνοιξε  το  σκορ  στο  25΄  με συρτό  σουτ  από τον Πεντρόσο  μετά  από  όμορφη  σέντρα  από  τον Πλέγα. Νωρίτερα (13΄)  η  Λάρισα  θα  μπορούσε  να  είναι  ανοίξει  το  σκορ όμως  το  σουτ  από κοντά  του Ογκμπος βρήκε το κάθετο  δοκάρι του Μιλόγιεβιτς.  Ο Αιολικός  είχε  την καλύτερη  τελική  στην λήξη του ημιχρόνου με  τον Μανούσο ο οποίος με κεφαλιά  απείλησε  τον Σουλούκο που  απέκρουσε σε κόρνερ.
Οι  τρεις  αλλαγές  του  Χαραλαμπίδη    Γιοκέ  Κόρντιτς  Λουμανστρούμπελ  στο  δεύτερο  μισό  έδωσαν ρυθμό στην ομάδα  του η οποία  ευτύχησε  να  ισοφαρίσει  στο  48΄με  τον Γιοκέ  μετά  από  απίθανη πάσα  του Μανούσου γκολ το οποίο  πανηγυρίστηκε από όλους. Ο Αιολικός  ήλεγξε  τον ρυθμό  απείλησε  με  δεύτερο  γκολ  όμως  απειλήθηκε  και  αυτός  από  την Λάρισα  η  οποία  είχε κάποιες   αξιόλογες  στιγμές  στο  τελευταίο  δεκάλεπτο .  Σε  γενικές  γραμμές πάντως    το  αποτέλεσμα  κρίνεται  δίκαιο.