Πλήρωσε τις αδυναμίες στην άμυνα και έχασε 3-1 από την Αναγέννηση Καρδίτσας ο Αιολικός

Την δεύτερή του ήττα στις τρεις πρώτες αγωνιστικές στη Super League 2 υπέστη ο Αιολικός αυτή τη φορά εκτός έδρας από την Αναγέννηση Καρδίτσας με σκορ 3-1. Η ομάδα της Μυτιλήνης βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 1-0 από το γκολ του Κοκκίνη στο 24ο λεπτό, ωστόσο με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού κατάφερε να ισοφαρίσει με το πρώτο φετινό γκολ του Γιώργου Μανούσου. Η Αναγέννηση Καρδίτσας πήρε ξανά το προβάδισμα στο 68΄ με σκόρερ τον Ξύδα ο οποίος είχε περάσει στο ματς ως αλλαγή, ενώ κλείδωσε το πολύτιμο τρίποντο στο 87΄ με τον Σταμόπουλο. Πλέον ο Αιολικός o οποίος εμφάνισε πολλές αδυναμίες στο αμυντικό κομμάτι κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας επικεντρώνεται στη δύσκολη συνέχεια που έχει μπροστά του αρχής γενομένης με το εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στην Λάρισα την Κυριακή.