Ήττες για τους δύο εκπροσώπους μας στις εθνικές κατηγορίες Θησέα και Παπάδο Γέρας κάνοντας ακόμη πιο δύσκολη την συνέχεια. Στην Α2 των γυναικών ο Θησέας γνώρισε την ήττα από μια ανώτερη από αυτόν ομάδα την Ηλιούπολη ενώ η Γέρα έχασε ένα παιχνίδι το οποίο θα μπορούσε να είχε κερδίσει 55-62 από τον Τελεθριακό στην τελευταία για τον Α γύρο αγωνιστική.
Έχασε η Γέρα και απομακρύνεται από το στόχο της παραμονής
![Έχασε η Γέρα και απομακρύνεται από το στόχο της παραμονής](https://cdn.aeolos.tv/2022/01/stigmiotypo-othonis-2022-01-26-105858.png)