Την απόφασή του ν’ ανεξαρτητοποιηθεί από την παράταξη της Δημοτικής Αρχής Μυτιλήνης έκανε γνωστή με επιστολή του ο Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος Ευεργέτουλα Συμεών Χαραλάμπους. Μιλώντας στον Αίολο ο κ. Χαραλάμπους ανέφερε ότι αίτια της απόφασή του έχει να κάνει με διαφωνίες και προβλήματα λειτουργίας στην περιοχή ευθύνης του στην περιοχή του Ευεργέτουλα.
Ανεξαρτητοποιήθηκε ο Συμεών Χαραλάμπους
![Ανεξαρτητοποιήθηκε ο Συμεών Χαραλάμπους](https://cdn.aeolos.tv/2022/01/oip-e1641570172121.jpg)
(φωτο Aegeandoctors)