Τη δομή της Βάστριας επισκέφθηκε το πρωί της Δευτέρας ο Περιφερειάρχης Κώστας Μουτζούρης μαζί με Αντιπεριφερειάρχες και τους συνεργάτες του. Ο κ. Μουτζούρης είχε καταθέσει την πρόταση της Περιφερειακής Αρχής ότι δηλαδή η δομή πρέπει να χρησιμοποιηθεί ως κοινωνικής δομή της Λέσβου, στην εκδήλωση της Περιφέρειας και της Ειδικής Υπηρεσίας Διαχείρισης του Προγράμματος Βόρειο Αιγαίο 2021-2027 (νέο ΕΣΠΑ) και επισκέφθηκε σήμερα τη Βάστρια ενισχύοντας τη συγκεκριμένη θέση.
Επίσκεψη Περιφερειακής Αρχής στη Βάστρια
![Επίσκεψη Περιφερειακής Αρχής στη Βάστρια](https://cdn.aeolos.tv/2024/06/1718015517680.jpg)