Παρουσία πλήθους πιστών πραγματοποιήθηκε η Πανηγυρική θεία λειτουργία την Κυριακή, , στο ξωκλήσι του Αγίου Θεράποντα του Τζατζαλιάρη, στην είσοδο του κόλπου της Γέρας, στα Θέρμα. Μετά τη Λειτουργία ακολούθησε αρτοκλασία και στο τέλος μοιράστηκε φαγητό .
Η γιορτή στο ξωκλήσι του Αγίου Θεράποντα συγκεντρώνει εδώ και πολλά χρόνια πιστούς που τηρούν το έθιμο αφήνοντας υφάσματα και ρούχα στο δέντρο, έξω από το εκκλησάκι.