Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, τη Δευτέρα 3 Ιουνίου 2024 στις 6 το απόγευμα,οι εκπαιδευτικοί και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών του 6ου νηπιαγωγείου Μυτιλήνης διοργανώνει δράση για τον καλλωπισμό του παρακειμένου του σχολείου πάρκου.
Η δράση θα περιλαμβάνει δενδροφύτευση, χρωματισμό τοίχων, παιχνίδια της γειτονιάς, μουσική, χώρο, τραγουδι, face painting, μπαλονοκατασκευές και μπουφέ υγιεινής διατροφής. Η όλη δράση τελεί υπό την αιγίδα του Δήμου Μυτιλήνης.
«Σάς περιμένουμε για να καλωσορίσουμε το καλοκαίρι»