Δύο νεαροί ποδοσφαιριστές του Παλλεσβιακού οι Βύρωνας Ατζέμης και Ταξιάρχης Λιτσολάρι θα μεταβούν το διήμερο 30-31 Μαΐου στην Αθήνα να περάσουν δοκιμαστικά τεστ στην ομάδα νέων Κ19 της Athens Kallithea η οποία την νέα χρονιά θα αγωνιστεί στην SL .
Τα δύο παιδιά που έκαναν καλό πρωτάθλημα με την ομάδα τους την χρονιά που έφυγε έχουν όλες τις δυνατότητες να πείσουν τους προπονητές της Αθηναϊκής ομάδας και να δοκιμάσουν να αγωνιστούν σε ένα υψηλού επιπέδου πρωτάθλημα.