Το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς αγώνες στο Παρίσι πήρε η Μυτιληνιά πρωταθλήτρια του ΝΟΜ Μηλένα Κοντού μετά την επιτυχία της στην προολυμπιακή Ρεγκάτα της Λουκέρνης όπου σήμερα το πρωί μαζί με τη Ζωή Φίτσιου κατέκτησαν τη δεύτερη θέση και αυτομάτως προκρίθηκαν στους Ολυμπιακούς αγώνες .
Η Μιλένα συμμετέχει για πρώτη φορά σε Ολυμπιάδα και η συγκίνηση της οικογένειας του Ναυτικού Ομίλου είναι μεγάλη για την σπουδαία αυτή αθλήτρια που κάνει περήφανη τη Λέσβο με τις επιτυχίες της.