Οι Εκδόσεις Πατάκη σε συνεργασία με το Βιβλιοπωλείο Χατζηδανιήλ και τ οΔιιδρυματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Εφαρμοσμένη- Κλινική Κοινωνιολογία και Τέχνη» διοργανώνουν την Τετάρτη 15 Μαΐου στο Lobby του ξενοδοχείου «Lesvion» στην προκυμαία Μυτιλήνης, την παρουσίαση του βιβλίου της Άρτεμις Λεοντή «Εύα Πάλμερ-Σικελιανού: Υφαίνοντας τον μύθο μιας ζωής»
Θα μιλήσουν:
Η καθηγήτρια Κοινωνικής Ψυχολογίας Αναστασία Ζήση
Η υπ. διδάκτωρ του τμήματος Κοινωνιολογίας Κλειώ Χατζηδανιήλ
Αγγελική Φραντζή, ΜΑ Ιστορίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας
και η συγγραφέας