Στο πλαίσιο κατασκευής του έργου «Αντικατάσταση Τμημάτων δικτύων ύδρευσης πόλης Μυτιλήνης», η ΔΕΥΑΛ ανακοίνωσε ότι από την Τρίτη 14 Μαΐου και για επτά ημέρες η οδός Γεωργίου Μούρα θα είναι κλειστή ως προς την άνοδο και την κάθοδο στο τμήμα μεταξύ των οδών Λοχαγού Μανωλακέλλη και Βασάλου.
Η κίνηση των οχημάτων που κατευθύνονται προς την περιοχή της Βαρειάς θα γίνεται μέσω των οδών Πατέστου – Αρχοντίδη. Η κίνηση των οχημάτων από την Βαρειά προς Μυτιλήνη θα γίνεται μέσω των οδών Βολογιάννη – Ελευθερίου Βενιζέλου.