Στο μπάσκετ μια ακόμη θέση απέμεινε για να συμπληρωθεί η τετράδα στα Play Off των ανδρών που θα διεκδικήσουν τον φετινό τίτλο με Αρισβαίο Παπάδο και Παλλεσβιακό να έχουν ήδη εξασφαλίσει την παρουσία τους στην φάση αυτή . Απομένει μόνο να γίνει γνωστή η τέταρτη ομάδα που θα βγει από το ζευγάρι Ερμής Αίολος που παίζουν και πέμπτο παιχνίδι.
Πρόκριση στα ημιτελικά για τον Παλλεσβιακό 69-52 την Αθλητική Λέσχη
![Πρόκριση στα ημιτελικά για τον Παλλεσβιακό 69-52 την Αθλητική Λέσχη](https://cdn.aeolos.tv/2024/04/athlitika-mpasket-3-e1713977573740.jpg)