Υπερ-πρωταθλητής στον νομό ο Αιγέας

Τα  σκήπτρα  στον νομό  μετά  απο  18  χρόνια  πήρε  ξανά ο  Αιγέας  νικώντας  το  απόγευμα  στο  Πλωμάρι   4-1  τον Ηρακλή Ατσικής  και  σήκωσε  την κούπα του  πρωταθλητή   μπροστά  στον κόσμο του.
Καλύτερος και  με  την  αξία  του ο πρωταθλητής  Λέσβου έβαλε  τα  δύσκολα  στον  αντίπαλο  του  όταν  άνοιξε  το  σκορ  μόλις  στο   5 ‘ με  το  γκολ του Παράσχου Πρωτούλη και  κατάφερε  να  τα  διπλασιάσει  στο  23′  με  σουτ  από  τον Ψάνη  κάνοντας  τον τελικό  απλή υπόθεση. Οι  γηπεδούχοι ανέβασαν το  σκορ  στο  3-0  στην επανάληψη  πάλι με  τον  Δ ημήτρη  Ψάνη  αυτή  την  φορά  με  κεφαλιά  μετά  απο  σέντρα  του  Σεκού με  τον  χορό των γκολ  να  συνεχίζονται   με  το  τέταρτο  τέρμα που  σημείωσε  ο  Παράσχος Πρωτούλης(72’)  επίσης  με  σουτ  απο  κοντά. Ο πρωταθλητής  απο  την Λήμνο που οι  παίκτες  του  δυσκολευτήκαν  στον  φυσικό  τάπητα  μείωσαν σε  4-1  δέκα  λεπτά  πριν  απο  το  τέλος  με  τον Βασίλη Κρίκη.
Στο  τέλος  στήθηκε  ένα  τρελό πανηγύρι  με  τους  νικητές  να  αποθεώνονται  απο  τον κόσμο όταν  ο  Περιφεριάρχης  Κώστας  Μουτζούρης  έδωσε    το κύπελλο  στον αρχηγό  της  ομάδας  ενώ το κύπελλο  στον ηττημένο  έδωσε ο  Αντιπεριφεριάρχης    Χρυσόστομος  Χατζηκυριαζής.