Στο μπάσκετ οριστικά εκτός του τοπικού πρωταθλήματος τέθηκε ο Αστέρας Νίκης αφού το Αθλητικό Δικαστήριο απέρριψε την προσφυγή που είχε κάνει κατά της πρωτόδικης απόφασης της Ομοσπονδίας να μην συμπεριλάβει το σωματείο λόγω εκπρόθεσμης υποβολής δήλωσης. Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Παπάδος έμεινε μόνος του στην πρώτη θέση νικώντας εύκολα 70-33 τον Πολυνίκη . Στις γυναίκες είχαμε επικράτηση των φαβορί με Αίολο που προπορεύεται μέχρι στιγμής και Ολυμπιάδα Μηθ. να κερδίζουν εύκολα.
Οριστικά εκτός του τοπικού πρωταθλήματος ο Αστέρας Νίκης
![Οριστικά εκτός του τοπικού πρωταθλήματος ο Αστέρας Νίκης](https://cdn.aeolos.tv/2024/02/athlitika-mpasket-1-e1709230072798.jpg)