Κύμα συμπαράστασης έχει δημιουργηθεί προς την οικογένεια η οποία έχει μείνει χωρίς στέγη μετά από φωτιά στο σπίτι τους στο Συνοικισμό. Ήδη οι εθελοντική προσφορά για βοήθεια είναι μεγάλη ενώ και ο δήμος Μυτιλήνης αναλαμβάνει πρωτοβουλία σε συνεργασία με την υπηρεσία αυτεπιστασίας προκειμένου να γίνουν όποιες εργασίες είναι δυνατόν για την επισκευή του σπιτιού. Η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού και κοινωνικής πρόνοιας Εριφύλλη Χιωτέλλη μίλησε στον Αίολο για τις ενέργειες που έχουν γίνει από το δήμο προκειμένου να σταθεί στο πλευρό της οικογένειας.
Κύμα συμπαράστασης για την οικογένεια στον Συνοικισμό
![Κύμα συμπαράστασης για την οικογένεια στον Συνοικισμό](https://cdn.aeolos.tv/2024/02/chiotelli-kammeno-spiti-e1708011019931.jpg)