Την πρωτοχρονιάτικη πίτα θα κόψει ο Παγγεραγωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος και «Το Βήμα της Γέρας» το Σάββατο 27 Ιανουαρίου στις 7:30 το απόγευμα στην αίθουσα πολιτισμού «Οδυσσέας Ελύτης», στον Παπάδο Γέρας. Στην εκδήλωση θα παρουσιαστούν τα τμήματα και οι δράσεις του Συλλόγου ενώ θα συμμετέχουν και η Χορωδία και το Χορευτικό Τμήμα του Συλλόγου.
Κοπή βασιλόπιτας από τον Παγγεραγωτικό Πολιτιστικό Σύλλογο
![Κοπή βασιλόπιτας από τον Παγγεραγωτικό Πολιτιστικό Σύλλογο](https://cdn.aeolos.tv/2024/01/vasilopita-2.jpg)