Μια ξεχωριστή παρέμβαση στο πλαίσιο των έργων ευπρεπισμού που γίνεται από τον Δήμο Μυτιλήνης στον Δημοτικό Κήπο αντίκρυσαν σήμερα οι περαστικοί η οποία δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί. Έχει γίνει διαμόρφωση πρασίνου έχουν φυτευθεί παντού πολύχρωμα λουλούδια, επίσης έχει σχηματιστεί μια μικρή Λέσβος – ένα πλατανόφυλλο όπως έγραψε ο μεγάλος ποιητής Οδυσσέας Ελύτης για τη Λέσβο- στην καρδιά του πάρκου.
Ένα «πλατανόφυλλο» στον Δημοτικό Κήπο
![Ένα «πλατανόφυλλο» στον Δημοτικό Κήπο](https://cdn.aeolos.tv/2024/01/419697606-1052711569275558-8879312563062231183-n.jpg)