Στην Α τοπική κατηγορία το παιχνίδι που ξεχωρίζει στην 10η αγωνιστική με το ξεκίνημα του δευτέρου γύρου είναι η αναμέτρηση του πρωταθλητή χειμώνα Διαγόρα με τον ΕΜΑΣ Φίλιας στην Αγ. Παρασκευή. Προβάδισμα έχει ο δεύτερος Αιγέας στο Πλωμάρι με τον Ανδρονικά ενώ ο Αετός παίζει εκτός έδρας με τον Αλκιβιάδη έχοντας το πάνω χέρι για την νίκη.
Ξεκινάει ο 2ος γύρος στην Α’ Κατηγορία με ενδιαφέρον παιχνίδι Διαγόρας – Φίλια
![Ξεκινάει ο 2ος γύρος στην Α’ Κατηγορία με ενδιαφέρον παιχνίδι Διαγόρας – Φίλια](https://cdn.aeolos.tv/2023/12/img-2815.jpeg)