Με ξεχωριστό τρόπο γιορτάζουν τη μνήμη του Αγίου Νικολάου στους Πύργους Περάματος . Την Τρίτη στις 5μμ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος πανηγυρικός Εσπερινός ενώ ανήμερα της εορτής στις 10.15 το πρωί μετά την καθιερωμένη πανηγυρική λειτουργία θα γίνει η περιφορά της εικόνας με καϊκι στον Κόλπο της Γέρας. Μετά το τέλος της θείας λειτουργίας θα προσφερθούν λουλουμάδες και κονιάκ.
Γιορτάζει ο Άγιος Νικόλαος στους Πύργους Περάματος – Περιφορά της εικόνας με καϊκι
![Γιορτάζει ο Άγιος Νικόλαος στους Πύργους Περάματος – Περιφορά της εικόνας με καϊκι](https://cdn.aeolos.tv/2023/12/12345611-1018919614821225-8930838426752711688-n-e1701704535764.jpg)