Με ανεβασμένο ηθικό μετά το εκτός έδρας τρίποντο με τον Απόλλωνα Πόντου την προηγούμενη αγωνιστική το οποίο ήταν το δεύτερο στο πρωτάθλημα ο Αιολικός αντιμετωπίζει την Κυριακή στο γήπεδο του τον Καμπανιακό. Στην ομάδα το κλίμα έχει βελτιωθεί και η νίκη είναι μονόδρομος για τους νησιώτες στο ντεμπούτο του Σλόμπονταν Κρισμάρεβιτς στον πάγκο των Μυτιληνιών.
Στο ντεμπούτο Κρισμάρεβιτς ψάχνει νίκη ο Αιολικός κόντρα στον Καμπανιακό
![Στο ντεμπούτο Κρισμάρεβιτς ψάχνει νίκη ο Αιολικός κόντρα στον Καμπανιακό](https://cdn.aeolos.tv/2023/11/athlitika-aiolikos-3-e1700850660237.jpg)