Στα ίδια επίπεδα με πέρυσι κινούνται οι τιμές ενοικίασης σε ακίνητα στη Λέσβο για φοιτητές, καθώς ήδη έχει ξεκινήσει η περίοδος αναζήτησης φοιτητικής στέγης. Μεγαλύτερη ζήτηση έχουν οι περιοχές στο κέντρο της Μυτιλήνης ενώ όπως δηλώνουν στον “Αίολο” ο Πρόεδρος συλλόγου Μεσιτών Λέσβου κ. Σπύρος Διαμαντίδης και ο Γενικός Γραμματέας κ. Μάρκος Κουνέλλης οι περισσότεροι αναζητούν επιπλωμένα διαμερίσματα και ήδη αρκετοί ιδιοκτήτες στη Μυτιλήνη έχουν κάνει τις απαραίτητες παρεμβάσεις ώστε τα σπίτια να καλύπτουν τις ανάγκες τους.
Ξεκίνησε η αναζήτηση φοιτητικής στέγης
![Ξεκίνησε η αναζήτηση φοιτητικής στέγης](https://cdn.aeolos.tv/2023/07/enoikiazetai20181.jpg)