Μεγάλη συμμετοχή είχε το βράδυ της Τετάρτης στην Πλαζ Τσαμάκια η εκδήλωση που διοργάνωσε ο νεοσύστατος Μικρασιατικός Σύλλογος Αγιοπαρασκευούσηδων – Τσεσμελήδων Μυτιλήνης «το Κιόστε» αναβιώνοντας το μεγάλο μικρασιατικό πανηγύρι που γινόταν κάθε χρόνο στην Αγία Παρασκευή του Τσεσμέ. Η βραδιά περιλάμβανε Μικρασιάτικα τραγούδια και χορούς καθώς και έκθεση μικρασιάτικου βιβλίου.
Εκδήλωση του Συλλόγου Μικρασιατών «Το Κιόστε»
![Εκδήλωση του Συλλόγου Μικρασιατών «Το Κιόστε»](https://cdn.aeolos.tv/2023/07/tsamakia-1.jpg)