Έναν τόνο ζωοτροφών έστειλε ο Αγροτικός Συνεταιρισμός Λήμνου, για τα ελάφια της Ρόδου σε μια συγκινητική πρωτοβουλία για να μοναδικά στα είδος τους Πλατόνια, που δοκιμάσθηκαν στις καταστροφικές φωτιές στο νησί των Ιπποτών. Η πρωτοβουλία ανήκει στην Λημνιά Πρόεδρο της Πανελλήνιας Φιλοζωϊκής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας η οποία στηρίχθηκε από τον Αγροτικό συνεταιρισμό του νησιού και την μεταφορική εταιρεία που ανέλαβε αποστολή των ζωοτροφών στη Ρόδο.
Μια αγκαλιά από τη Λήμνο για τα ελάφια της Ρόδου
![Μια αγκαλιά από τη Λήμνο για τα ελάφια της Ρόδου](https://cdn.aeolos.tv/2023/07/stigmiotypo-othonis-2023-07-27-190438-e1690473905791.png)