Με 2 χρυσά μετάλλια και 4 αργυρά επέστρεψε το Taekwondo Mitilini

Στο Πανελλήνιο Αγωνιστικό φεστιβάλ «Ήλις και Πάρης» που διοργάνωσε η ΕΤΑΝΕ και διενεργηθεί  το τριήμερο 9, 10 και 11 Ιουνίου στο ΟΑΚΑ συμμετείχε με 13 αθλητές το Taekwondo Mitilini, καταφέρνοντας να κερδίσει 2 χρυσά και 4 ασημένια μετάλλια, ενώ οι συμμετέχοντες  ξεπερνούσαν τους 1000 από όλη την Ελλάδα .

Οι μικροί αθλητές πήραν το βάπτισμα του πυρός, αφού για τους περισσότερους ήταν η πρώτη συμμετοχή σε αγώνες, κατέκτησαν συνολικά 2 χρυσά και 4 ασημένια μετάλλια και ο σύλλογος κατέκτησε την τρίτη θέση στην γενική κατάταξη των  γεννηθέντων 2013 έγχρωμων ζωνών, αλλά όπως είπε χαρακτηριστικά και ο προπονητής του συλλόγου Αληφραγκής Ανδρέας, σημαντικότερο όλων ήταν και είναι η συμμετοχή τους στους αγώνες.