Με ήττα 1-0 στην έδρα του από την ΑΕΡ Αφάντου ολοκλήρωσε την παρουσία του στα μπαράζ ανόδου ο Αετός Λουτρών. Η εμφάνιση του νταμπλούχου Λέσβου που αγωνίστηκε χωρίς βαθμολογικό κίνητρο ήταν καλή όμως από τους παίκτες του έλλειψε η τελική ενέργεια . Αντίθετα το τέρμα του Αθανασίου στο 52΄έδωσε στην ομάδα της Ρόδου την νίκη άνοδο για πρώτη φορά στην ιστορία της στην Γ εθνική νίκη που πανηγυρίστηκε στα Λουτρά αλλά και στο νησί των ιπποτών.
Αετός-ΑΕΡΑφάντου 0-1 Αποχαιρέτησε τα μπαράζ με ήττα
![Αετός-ΑΕΡΑφάντου 0-1 Αποχαιρέτησε τα μπαράζ με ήττα](https://cdn.aeolos.tv/2023/06/stigmiotypo-othonis-2023-06-07-101319.png)