Μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος στον νομό ο Αετός ήταν ο μεγάλος νικητής και στον τελικό του κυπέλλου το οποίο κατέκτησε χθες νικώντας 1-0 τον Αιολικό στο στάδιο Μυτιλήνης κάνοντας το ντάμπλ. Το κύπελλο το οποίο ήταν το δεύτερο συνεχόμενο για την ομάδα των Λουτρών κρίθηκε από το γκολ του Μανόλη Βόικου στο 17΄ενώ ο Αιολικός που είχε νέα πρόσωπα στην σύνθεση του δημιούργησε ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να πετύχει γκολ.
AΕΤΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-0 : Το σήκωσε ξανά ο Αετός
![AΕΤΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ 1-0 : Το σήκωσε ξανά ο Αετός](https://cdn.aeolos.tv/2023/05/aetos-e1683881593739.png)