Εκτός ανόδου μένουν εκτός συγκλονιστικού απρόοπτου ΠΑΣ Λέσβου και ΑΕ Λήμνου στο πρωτάθλημα των γυναικών και την Γ κατηγορία μετά τα αποτελέσματα ΄που σημείωσαν την Κυριακή στον όμιλο που συμμετέχουν. Ο ΠΑΣ έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με τον Παιανιακό ενώ η Λήμνος ηττήθηκε με 3-1 από τον Ακράτητο Αν. Λιοσίων που είναι το φαβορί για την πρώτη θέση.
ΠΑΣ Λέσβου-Παιανιακός 1-1 Σκόνταψε και βγήκε εκτός τίτλου
![ΠΑΣ Λέσβου-Παιανιακός 1-1 Σκόνταψε και βγήκε εκτός τίτλου](https://cdn.aeolos.tv/2023/03/stigmiotypo-othonis-2023-03-22-095203.png)