Πρώτη μέρα περαιτέρω χαλάρωσης των μέτρων -και χωρίς πιστοποιητικά πλέον-στο Μολυβο χτύπησε η καρδιά της Πρωτομαγιάς . Μια μέρα που θύμισε εποχές προ πανδημίας. Το αδιαχώρητο επικράτησε στο beach bar congas που παραδοσιακά ανοίγει την Πρωτομαγιά. Ο Μόλυβος είχε την τιμητική του σήμερα ωστόσο και άλλες περιοχές του νησιού συγκέντρωσαν κόσμο που συνδύασαν την εκδρομή με παραδοσιακά έθιμα που αναβίωσαν όπως στο Ακράσι -που αναβίωσε το έθιμο της κούνιας- στα Πάμφιλα που πραγματοποιήθηκαν εκδηλώσεις στην Αγία Βάρβαρα αλλά και στην Ερεσό που επέλεξαν όσοι θέλησαν να ξεκινήσουν τα πρώτα μπάνια.
Πρωτομαγιά … όπως παλιά
![Πρωτομαγιά … όπως παλιά](https://cdn.aeolos.tv/2022/05/0dc26df8-4e69-4af5-8b39-269dbf0be9e6.jpeg)