Πρώτη νίκη για τον Αιγέα στην Γ εθνική 3-0 με τον Πανγυθεατικό

Αποδίδοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης ο Αιγέας επικράτησε του Παγυθεατικού στο Πλωμάρι με 3-0 .

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα που είχε ως σκόρερ τους Ψάνη στο 17’ με σουτ , Μάγκα στο 45’ με απευθείας χτύπημα φάουλ και Χρυσάφη στο 84’ με σουτ έξω από την περιοχή . Ο νικητής είχε δοκάρι στο 6ο λεπτό σε σουτ του Μηχαλάκη ενώ ο Παγυθεατικός απείλησε στο 2ο ημίχρονο με τους Γεωργακάκη και Ζαΐμι.

Ο Αιγέας είχε σε μεγάλη μέρα τον 19 χρονών γκολ κιπερ Χρήστο Καλιαμπάκα ο οποίος στο πρωτο του ματς ως βασικός στο πρωτάθλημα της Γ εθνικής πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις .

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από την συχνότητα του Aeolos Tv σε μαγνητοσκόπηση στις 22:00 και σε επανάληψη τα μεσάνυχτα .