Επιτυχίες των αθλητών του Ποδηλατικού Συλλόγου Λέσβου στο βουνό Γουλινά

Αθλητές του Ποδηλατικού Συλλόγου Λέσβου συμμετείχαν την Κυριακή, 29 Σεπτεμβρίου, σε δύο απαιτητικούς αγώνες στη δυτική Φθιώτιδα, στο βουνό Γουλινά. Οι Γιώργος Ντάρας και Κώστας Λαϊνάς αγωνίστηκαν στον αγώνα 18 km Diasergianni Race, ενώ ο Μπάμπης Μπουντάκης συμμετείχε στον αγώνα 43 km Goulinas Race.

Στον αγώνα των 18 km, ο Κώστας Λαϊνάς κατέλαβε την 3η θέση στην κατηγορία του B4 (40+) με χρόνο 01:17:04, ενώ ο Γιώργος Ντάρας τερμάτισε στην 5η θέση με χρόνο 01:27:37, εξασφαλίζοντας και οι δύο αθλητές σημαντικές θέσεις στο βάθρο των νικητών. Στη γενική κατάταξη, ο Λαϊνάς τερμάτισε 6ος και ο Ντάρας 16ος ανάμεσα σε 39 αθλητές.